BRODOGRADNJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BRODOGRADNJA

BRODOVI PLOVE
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Osvezavanje foruma

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Dusan Antic




Broj poruka : 6
Datum upisa : 07.01.2009

Osvezavanje foruma Empty
PočaljiNaslov: Osvezavanje foruma   Osvezavanje foruma EmptySre Jan 07, 2009 2:31 pm

Kao prvo zelim svima da cestitam novu godinu i Bozic. Hristos se rodi!

A sada da predjem na stvar. Mislim da je ideja o forumu brodogradnja sjajna ali da ova prica ne funkcionise kako bi trebalo. Moj utisak je da je forum namenjen samo studentima brodogranje (sto mozda i jeste bila ideja, ako jeste nije dobra) sto jako suzava broj clanova. Svi znamo da "zivot" i kvalitet foruma zavisi iskljucivo od aktivnih clanova.

Pokusao sam da otvorim temu pod glavnim forumom ali je admin ovo verovatno zabranio, tako da pisem pod razno.

Primetio sam da pod razno stoje naslovi kao npr.

Srecna Nova Godina i Bozicni praznici!
Zločin
Opet slike......
POSETA BRODOGRADILISTU NOVI SAD
Ispitni rok
KLADIONICA!!!!!!
Imagination Cube
slike iz brodogradilista
Spare engine
Hristos se rodi!
Srecna nova godina!
proslava Nove godine na katedri
Srecna slava
balastni balasni
Quick look magazin


Kada bih kao korisnik interneta u potrazi za nekim korisnim savetom ili textom vezanim za brodogradnju naleteo na ovakve naslove na forumu brodogradnja bio bih zbunjen.

Medjutim posto je veoma lako kritikovati a puno teze nesto preduzeti, ja predlazem sledece:

Forum je potrebno redizajnirati u pogledu naslova. Na prvoj strani foruma treba da stoje drugacije teme. Ja bih stavio temu fakultet, potpuno izdvojeno kojoj mogu da pristupe samo studenti i tu mogu da se shale i organizuju zurke i nove godine. Razmenjuju informacije oko nastave, ispita, grafickih radova itd.

Forum koji bi trebao da bude dostupan svakom registrovanom clanu bi trebao da bude sledece strukture

http://www.boatdesign.net/forums/ - koji ste verovatno svi posetili barem jednom.

Nas forum treba da sluzi prvenstveno za razmenu korisnih informacija, saveta, literature koji ce nam vec sutra, verovali ili ne, koristiti u inzenjerskoj struci/praksi.
Treba voditi polemiku o SOFTWARE-ima: sto, kako, zbog cega, koji koristiti, koji ne....Razmenjivati help-ove, tutoriale...
Upload-ovati knjige, textove, linkove, spread sheet-ove.
Pokrenuti temu veznu za projektovanje manjih objekata za kojima je sve veca potraznja u nasoj zemlji. Naravno da ne treba zapostaviti vece objekte.

Ovako bih mogao da nabrajam do sutra ali kako bih bili konstruktivni, pre svega molim zainteresovane ljude dobre volje da se upisu u listu na sledecoj otvorenoj temi. Ja vec za nekoliko njih mogu garantovati ali videcemo koliko ce ova lista na kraju da broji ljudi. Milutine molim te da me kontaktiras putem mail-a ili telefona kako bi napravili ideju za redizajn foruma, naravno ukoliko smatrate da ima smisla ovo o cemu govorim.
Nazad na vrh Ići dole
kapetan nesalomivi

kapetan nesalomivi


Muški
Broj poruka : 47
Godina : 46
Location : smrdigrad
Datum upisa : 22.10.2007

Osvezavanje foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Osvezavanje foruma   Osvezavanje foruma EmptyNed Jan 11, 2009 8:55 pm

Poshtovani kolega, u potpunosti se slazem sa vama! Pomoci cu svojom konstruktivnoshcu, ali ne i adminovanjem, jer za to svakako nemam vremena, a verujem, ni dovoljno iskustva...
U svakom sluchaju, vashu inicijativu podrzavam!

Veliki pozdrav i sve najbolje!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.quicklook.co.yu
124/97
Moderator
Moderator
124/97


Muški
Broj poruka : 53
Location : Daleki sever
Datum upisa : 01.11.2007

Osvezavanje foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Osvezavanje foruma   Osvezavanje foruma EmptyPon Jan 19, 2009 12:05 am

Forum JESTE namenjen studentima Brodogradnje (bivsim i sadasnjim) - a ne putnicima-namernicima koji bi da se bave brodogradnjom iz hobija ili dosade ili zato sto misle da to moze da radi bilo ko. (Ne moze.) Ako je neko, ko dodje na nas forum, zbunjen - treba to i da ostane Wink

Osim toga, ne vidim nista lose u tome sto ljudi jedni drugima cestitaju Novu godinu i organizuju kladionice. To bi radili u Brodskoj sali, pa zasto da ne rade i na forumu!?

Ne svidja mi se sto je izdvojen poseban deo "samo za studente brodogradnje". Da li to znaci da student druge godine Masinstva nema sta tu da trazi?

Ako je neko zeleo da razgovara o softveru, literaturi, maloj brodogradnji itd. - trebalo je da pokrene tu temu. Mislim da dosadasnji dizajn foruma nije sprecavao takve inicijative, kao i da novi dizajn i 10 novih administratora nece nikoga podstaci da uradi isto.

Forum se razvija u skladu sa interesovanjima onih kojima je namenjen. Mislim da nam ne treba gomila novih clanova kojima treba objasniti sta je prova a sta krma. Ili jos gore, gomila onih koji misle da im ne treba nista objasnjavati, a u brodogradnju se razumeju koliko ja u sumarstvo.

Pozdrav i puno srece.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Osvezavanje foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Osvezavanje foruma   Osvezavanje foruma Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Osvezavanje foruma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Spisak zainteresovanih za angazovanje u redizajnu foruma

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BRODOGRADNJA :: Razno-
Skoči na: