BRODOGRADNJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BRODOGRADNJA

BRODOVI PLOVE
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Dusan Antic




Broj poruka : 6
Datum upisa : 07.01.2009

Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? Empty
PočaljiNaslov: Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa?   Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? EmptyPet Jan 16, 2009 3:02 am

Zeleo bih da otvorim jednu zanimljivu temu (vidi naslov). Ono sto brod od stakloplastike (ili carbona, aramida...) cini skupim jeste kalup. Izrada kalupa se isplati ali samo za serijsku proizvodnju. Predlozi?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan Todorovic

Bogdan Todorovic


Muški
Broj poruka : 3
Godina : 47
Location : NBG
Datum upisa : 21.06.2008

Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa?   Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? EmptyPet Jan 16, 2009 5:36 am

Teesko pitanje...najbolje resenje koje sam pronasao je da se uradi kalup od spera koji se posle oblaze plastikom. To resenje je jeftino ali su takvi camci 20-30% tezi. Pogledaj linkove koje sam postavio pre izvesnog vremena.
Nazad na vrh Ići dole
kapetan nesalomivi

kapetan nesalomivi


Muški
Broj poruka : 47
Godina : 46
Location : smrdigrad
Datum upisa : 22.10.2007

Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa?   Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? EmptySub Jan 17, 2009 1:56 pm

a gde su ti linkovi?
a shto bi takvi chamci bili tezi? jel hocesh da kazesh da na kraju taj kalup od shpera ostaje sastavni deo konstrukcije?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.quicklook.co.yu
Dusan Antic




Broj poruka : 6
Datum upisa : 07.01.2009

Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa?   Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? EmptySub Jan 17, 2009 10:32 pm

Naime, ono na sta ciljam je sledece: Osnovna prednost livenja trupova je mogucnost serijske proizvodnje kao i formiranje razlicitih oblika trupova cije povrsine ne moraju zadovoljavati uslove razvojivih povrsina. Znaci mozemo da napravimo bilo kakvu kerefeku.

Da predjem na stvar, osnovna stvar je da model zasnujemo tako da povrsine budu razvojive. Zatim bi od poliuretana, airex-a isekli rebra koja bi pozicionirali i dobili kostur broda u obrnutom polozaju (lakse za rad). Nakon toga bi preko rebara polagali AIREX (ili neke drugi "CORE" materijal) ploce. Ploce bi fiksirali obicnom hevtalicom ili sitnim zakivcima. Zatim bi ovu povrsinu oblagali zeljenim materijalom (e-glass, carbon)... Nakon ovoga ide jos nekoliko operacija ali nadam se da je poenta jasna. Uradite search na netu SSRS-1200 RESCUE
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan Todorovic

Bogdan Todorovic


Muški
Broj poruka : 3
Godina : 47
Location : NBG
Datum upisa : 21.06.2008

Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa?   Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? EmptySub Jan 17, 2009 11:38 pm

kapetan nesalomivi ::
a gde su ti linkovi?

linkovi tj. link je u delu za linkove pod naslovom "za one koji hoće da prave čamac" ali evo, staviću ga ponovo

http://bateau2.com/


kapetan nesalomivi ::
a shto bi takvi chamci bili tezi? jel hocesh da kazesh da na kraju taj kalup od shpera ostaje sastavni deo konstrukcije?

upravo tako Smile pogrešno sam se izrazio jer se ne pravi kalup od špera,već cela konstrukcija, a plastika je tu samo da obezbedi vodonepropustnost i da štiti šper. metoda nije bog-zna-šta ali je jeftina...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa?   Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako napraviti brod od stakloplastike bez kalupa?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KAKO NAPRAVITI kopiju camca kojeg vec imam???
» Napravio bih sam manji limeni brod

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BRODOGRADNJA :: Uradi sam-
Skoči na: